Kiedy warto zdecydować się na leasing?

Jeżeli nie masz wystarczająco gotówki na nowe auto, być może powinieneś pomyśleć o leasingu. Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry leasing i kiedy jest on opłacalny – skorzystaj z praktycznych porad!

Czy leasing się opłaca – wady i zalety

Leasing jest formą kredytu. Kiedy nie możesz sobie pozwolić na nowy samochód, a nie chcesz ryzykować kupnem używanego modelu, być może jest to najlepsza opcja dla Ciebie. Auto w leasingu, oznacza, że będziesz musiał co miesiąc płacić raty – koniecznie skalkuluj wcześniej, czy dasz radę podjąć takie zobowiązanie finansowe. Poza tym, musisz mieć zawsze świadomość tego, że, gdy zastanawiasz się, czy leasing się opłaca, takie auto nie będzie nigdy Twoją własnością! Co prawda, istnieje możliwość odkupienia takiego auta za niewielki procent, ale dopiero po zakończeniu umowy leasingowej.

Jakie auto wziąć w leasing?

Kiedy szukasz rozwiązania idealnego dla siebie, musisz zastanowić się, jakie auto spełni Twoje oczekiwania. Auto rodzinne, czy samochód firmowy? Ty sam musisz zdecydować, co dla Ciebie będzie odpowiednie! Wybierz też najlepszy sposób finansowania – w tym celu skorzystaj z bogatych ofert bankowych.